x

כיצד לבחור מחשב


טיפים לקניית מחשב המתאים באופן מושלם לצרכינו

 

עולם המחשבים משתכלל ומתפתח ללא הפסקה, מה שהופך את הטכנולוגיה לזמינה ולנגישה יותר לציבור הרחב, הן מבחינת הצרכים והן מבחינת המחיר. השוק מציע אפשרויות שונות ומגוונות המאפשרות להתאים את המחשב באופן מושלם לצרכי הלקוח. בקרב לא מעט אנשים קיימת הדעה כי עבור מחשב אמין ואיכותי צריך להוציא סכומי עתק לא מבוטלים. בפועל, ניתן לקנות או להרכיב בהזמנה מחשב המתאים לדרישות הלקוח מבחינת העלות והביצועים. על מנת לעשות את הבחירה הטובה והמושכלת ביותר, קיימים מספר פרמטרים שחשוב להתייחס אליהם ולקחת אותם בחשבון כאשר קונים מחשב חדש. 
 
קודם כל עלינו להגדיר לעצמנו מהי המטרה העומדת מאחורי רכישת המחשב. במידה ואנו מחפשים מחשב לבית שיאפשר גישה לאינרנט, איסוף מידע וגלישה ברשתות החברתיות, הדרישות שלנו יהיו שונות ממחשב המיועד לצרכי עבודה או משחק (גיימינג). לאחר שנדע מה אנחנו רוצים וצריכים יהיה פשוט יותר להבין אילו ביצועים אנחנו צריכים ומה יהיה היקף התקציב שנשקיע. 
 
שינית, עלינו להבין באיזו תדירות יחולו שינויים בדרישות כדי להבין כמה מקום עלינו להשאיר לשדרוגים עתידיים. בעסק מתפתח למשל, יכולות להתווסף תוכנות המצריכות ביצועים שונים ממה שהחברה נזקקה לו בתחילת דרכה ויהיה צורך לשדרג את המחשבים להשגת תוצאות אופטימליות יותר. לשם כך קיימת אפשרות לקנות או להרכיב לבד מחשב המכיל רכיבים שיאפשרו לכם לעמוד גם ביעדים עתידיים. 
 
בבחירת מחשב נתייחס בעיקר לחלקים הבאים: 
לוח אם
מעבד
כרטיס מסך
זיכרון (RAM)
כונן קשיח
ספק כוח
 
כיצד לבחור מחשב לבית?
 
בין אם אתם מעוניינים לקנות מחשב נייח או מחשב נייד לבית, בהגיעכם לחנות מחשבים תגלו בפניכם מבחר גדול של האפשרויות השונות. גם כשאנו קונים מחשב לבית, עלינו להגדיר מה הם היעדים לשמם הוא נרכש. 
במידה ואתם צריכים מחשב המשמש בעיקר לגלישה באינטרנט, ברשתות החברתיות, בדיקת אימיילים, שימוש בתוכנות office ושיחות סקייפ, הרי שיספיק לכם מחשב בעל ביצועים טכניים ממוצעים. מומלץ תמיד לרכוש מחשב עם ביצועים מעט יותר גבוהים ממה שדרוש לכם בזמן אמת, כדי להשאיר מקום לשינוי או שגרוד עתידי כתוצאה משינוי בצרכים.
 
 אם המחשב אמור לשמש אתכם גם לצפייה בטלוויזיה, באמצעות התקנת תוכנות שונות או חיבור המחשב לטלוויזיה עם מסך רחב, חשוב לקנות מחשב עם כרטיס מסך איכותי וחזק המאפשר עיבוד תמונה ברזולוציה גבוהה. 
 
שימוש בתכנת הפוטושופ במחשב הביתי תצריך מכם להתקין זכרון בהיקף גדול יותר, על מנת להבטיח עבודה תקינה עם התוכנה. 
 
כיצד לבחור מחשב למשרד?
 
קיימים סוגים מגוונים של עבודות המצריכים נתונים טכניים שונים. לא כל מחשב המיועד לעבודה צריך את אותם הנתונים. הכל תלוי לאיזו מטרה העסק שלכם זקוק למחשב. 
במידה והעסק שלכם משתמש בתוכנות משרדיות פשוטות, תוכנות ניהול או ראיית חשבון, הרי שניתן לרכוש מחשב עם נתונים טכניים פשוטים. 
במידה והחברה עוסקת בתחום ויזואלי, כגון עיצוב, מדיה, עריכת וידאו או מוזיקה, תצטרכו להשתמש בתוכנות שלא כל מחשב יוכל להפעיל בתורה חלקה. במקרה כזה נצטרך לבחור בנתונים טכניים גבוהים יותר ובמפרט שיוכל לתמוך בצורה חלקה בתוכנות שאתם עובדים אתן. 
 
כיצד לבחור מחשב משחק (גיימינג)
 
כל גיימר מכיר את הסבל הכרוך בשימוש במחשב שאינו מצליח לתמוך בדרישות המתקדמות של המשחק, נופל או נתקע. מסיבה זו מחשבים המיועדים למטרה זו נוטים להיות מעט יקרים יותר. מומלץ לבחור ברכיבים עם נתונים טכניים גבוהים, כגון כרטיס מסך המאפשר רזולוציה גבוהה, מעבד מהיר, וזיכרון גדול מספיק על מנת להבטיח משחק חלק ומהיר. 
 
מחשב בהרכבה אישית
 
הרכבת מחשב מאפשר להתאים את הנתונים הטכניים השונים למה שדרוש לכם. אפשרות זו יכולה להתאים למחשב עבודה או למחשב משחק, בהם יש חשיבות ומשמעות רבים לנתונים ספציפיים, במטרה לתמוך בתכנת או משחקים עם מפרט מסויים. הדבר יכול גם להתאים לחובבי טכנולוגיה המעדיפים להרכיב בעצמם את המחשב שלהם בהתאם למה שדרוש להם. 
בין אם אתם מעוניינים לבנות או לקנות מחשב – תוכלו למצוא את מה שדרוש לכם באתר שלנו או לדבר אתנו לקבלת מענה מהיר ואדיב וייעוץ מקצועי!